UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: sobota, 27.02.2021
Imieniny: Anastazji, Gabriela

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzedniluty 2021Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

  • NOK
  • ZOOiS
  • Biblioteka
  • Baner
  • hala
  • Baner
  • Baner
  • Nida
  • wioska
  • lgd

Dożynki 2017 – ZOBACZ ZDJĘCIA

2 września miejsce miało święto plonów w Gminie Nidzica. Dożynki w tym roku rozpoczęła msza św. w parafii Miłosierdzia Bożego, następnie uczestnicy barwnym korowodem przeszli na stadion miejski.

12 wieńców, 14 stoisk, nagrody, wyróżnienia i koncerty – te dożynki zachwycały ogromem atrakcji. Bogate, barwne stoiska przyciągały nie tylko wyglądem ale także apetycznymi zapachami. Piękne wieńce dożynkowe zachwycały precyzją i ogromem pracy włożonej w ich wykonanie. Pochmurna pogoda nie przeszkodziła dzieciom z korzystania z dmuchanych atrakcji i byka rodeo. Niespodzianki dostępne były za darmo – był to prezent od burmistrza.

Z okazji dożynek nie mogło zabraknąć ciepłego poczęstunku. Oprócz pysznego bigosu i grochówki przygotowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nidzicy, przybyli mogli skosztować kaszy z kapustą razem z pieczonym prosiakiem.

Wydarzenie jakim są dożynki to dobra okazja do wyrażenia wdzięczności zarówno organizacjom, jak i instytucjom wspomagających rolnictwo. W tym roku specjalne wyróżnienia otrzymali:

Koło Gospodyń „Ale Babki” z Wietrzychowa,

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Nidzicy,

Powiatowe Koło Pszczelarzy, które w tym roku obchodziło 60- lecie funkcjonowania.

Podczas dożynek odbył się konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. Komisja oceniając wieńce brała pod uwagę materiały z jakich zostały wykonane, staranność wykonania. W tym roku Gminę Nidzica na Dożynkach Wojewódzkich reprezentować będzie wieniec z miejscowości Wietrzychowo.

Burmistrz Nidzicy postanowił nagrodzić tych, którzy poświęcili swój czas na przygotowanie wieńców. Każde sołectwo otrzymało bon na lampę fotowoltaiczną, którą będzie mogło postawić w dowolnym miejscu. Bon otrzymała także Kapela Ludowa Berklejdy, z okazji obchodzonego jubileuszu powstania. Bogusia Szpandowska, Marcin Bąkowski, Marek Bieńkowski i Zbigniew Miecznikowski zapoznają nas z ludowymi przyśpiewkami już od 10 lat! Podczas święta plonów nie mogło zabraknąć Biegu Sołtysa o Puchar Przechodni Burmistrza. Puchar jednak nie zmienił swojego właściciela.

Z okazji tak ważnego święta nie mogło zbraknąć koncertów. Przed zgromadzoną publicznością wystąpił olsztyński zespół Hitano, nidzicki Foxter. Następnie wystąpiła Magda Niewińska, a tuż po niej zespół Focus. Koncerty zgromadziły dość dużą publiczność, która bawiła się znakomicie.

 

 

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
gdrdgfggd