UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: niedziela, 1.10.2023
Imieniny: Donaty, Igora

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzednipaździernik 2023Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

 • NOK
 • ZOOiS
 • Biblioteka
 • Baner
 • hala
 • Baner
 • Baner
 • Nida
 • wioska
 • lgd
 • -

Kolejna ulica rozkopana, a to wstęp do przebudowy rynku

Do tej pory mało znana, mało uczęszczana uliczka znajdująca się w bliskim sąsiedztwie centrum miasta nabierze blasku. Zgodnie z planami blask ten będzie podziwiało znacznie więcej osób niż do tej pory.

 

Ulica Murarska biegnie równolegle do ulicy Plac Wolności. Ukryta jest za Pierzeją Wschodnią. Do 29 września na tej ulicy będzie toczył się remont. Nie jeden mieszkaniec na pewno się zastanawia jaki jest cel modernizacji właśnie tej drogi. Równocześnie do tych prac, prowadzone są prace wewnątrz ratusza.

Dobry projekt – gwarancja milionów

Na ulicę Murarską i przebudowę ratusza zostały pozyskane środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Przygotowany projekt opiewa na kwotę dofinansowania całkowitą 4 222 575,00 zł. Z czego kwota dofinansowania to 3 238 775,81 zł. Nazwa projektu to „Rewitalizacja centrum miasta Nidzica”. To nie jest jedyny projekt, na który zostało zagwarantowane dofinansowanie. W czwartym kwartale 2018 roku zostanie złożony wniosek na przyznanie zagwarantowanych pieniędzy na podstawie preumów podpisanych 30 stycznia 2017 roku. Projekt będzie dotyczył przebudowy rynku w Nidzicy.

Zakres prowadzonych prac na Murarskiej

Natężenie ruchu na ulicy Murarskiej wzrośnie z powodu planowanego częściowego lub całkowitego przeniesienia ruchu poza obręb rynku. Zakres prac na ulicy biegnącej tuż przy odrestaurowanej winiarni będzie polegał na: budowie nawierzchni jezdni i zjazdów z kamienia, wykonaniu chodników z płyt kamiennych i kamienia, uczytelnieniu murów obronnych kamieniem polnym, budowie odwodnienia terenu i oświetlenia ulicznego oraz przebudowie infrastruktury technicznej.

Ratusz i w przyszłości rynek

W ramach przebudowy ratusza doprowadzane do stanu użyteczności są piwnice. Używane w nieznacznej części do tej pory piwnice ratusza zyskają nowy wygląd, a tym samym nowe przeznaczenie. Planuje się stworzenie m.in.: sali ekspozycyjnej pozwalającej na prezentację twórczości członków kół i stowarzyszeń artystycznych, podopiecznych MOPS WTZ, izby pamięci, sali konferencyjnej umożliwiającej prowadzenie szkoleń i warsztatów oraz pomieszczeń przeznaczonych dla stowarzyszeń i organizacji pozarządowych. Prace budowlane wykonywane na pierwszym piętrze oraz poddaszu budynku ratusza są niezbędne ze względu na zakres prac realizowanych w piwnicy.

Głównym celem planowanej modernizacji rynku w Nidzicy jest przywrócenie jego pierwotnej formy i funkcji. Dzięki ograniczonemu ruchowi samochodowemu rynek nabierze nowego charakteru – miejsca spotkań i nabierze jeszcze większych walorów turystycznych.

 

W związku z trwającą przebudową w nidzickim ratuszu część pokoi znajdująca się na parterze została przeniesiona na wyższe piętra budynku:

- Biuro Obsługi Klienta, mieszczące się w pokoju numer 1, zostało przeniesione do pokoju nr 35, znajdującego się na pierwszym piętrze obok sekretariatu,

- Wydział Techniczno-Inwestycyjny zajmujący na parterze lewe skrzydło budynku obecnie znajduje się w sali konferencyjnej na pierwszym piętrze,

- Straż Miejska została przeniesiona do pokoju nr 37 znajdującego się na drugim piętrze

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
Kasa zmiana godzin