UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: wtorek, 13.04.2021
Imieniny: Marcina, Przemysława

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzednikwiecień 2021Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

  • NOK
  • ZOOiS
  • Biblioteka
  • Baner
  • hala
  • Baner
  • Baner
  • Nida
  • wioska
  • lgd

Zarezerwuj dzień dla kultury

Przed nami ciekawe wydarzenia kulturalne. Nidzicki Ośrodek Kultury zaprasza na otwarcie wystawy Czarny Piec 2013 oraz kolejny koncert z cyklu CeKaeM.

 

 

 

 

„Czarny Piec 2013” to już VI wystawa z tego cyklu, na której swoje poplenerowe prace prezentują artyści amatorzy. Zapraszamy 21 lutego do Galerii pod Belką na godz. 18.00

 


Natomiast Parafia Miłosierdzia Bożego i Nidzicki Ośrodek Kultury zapraszają Państwa na koncert CKM - tym razem charytatywny na rzecz Weroniki Kopczyńskiej, małej mieszkanki Nidzicy cierpiącej na mukowiscydozę.

Mukowiscydoza jest najczęściej występującą chorobą genetyczną, postępującą i na dzień dzisiejszy niestety nadal nieuleczalną. Mukowiscydoza to choroba wielonarządowa, która nie jest widoczna na zewnątrz, jednak powoduje duże spustoszenie w organizmie, co potwierdza dokumentacja medyczna Weroniki. Wymaga ona nieustannej, bardzo drogiej i skomplikowanej terapii farmakologicznej, a przede wszystkim stałej kontroli pulmonologa i gastrologa oraz regularnej opieki ośrodka specjalizującego się w leczeniu chorych. Ważnym elementem terapii jest również regularna, kosztowna i żmudna rehabilitacja oraz stosowanie sprzętu rehabilitacyjnego, którego zadaniem jest usuwanie zalegającej w płucach gęstej wydzieliny. Utrudnia ona oddychanie i powoduje stany zapalne. Aby ułatwić Weronice oddychanie zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w koncercie charytatywnym 21 lutego o godz. 19.30 na nidzickim zamku. Bilet - 10 zł


Tym razem z okazji Cyklicznych Koncertów Muzycznych zaprezentuje się zespół RGG:

Łukasz Ojdana – fortepian

Maciej Garbowski – kontrabas

Krzysztof Gradziuk – perkusja

 

Od 2001 roku RGG jest coraz bardziej identyfikowane z europejskim smakiem muzyki improwizowanej, wykonywanej przez trio fortepianowe. Od roku 2013 trio występuje w odmienionej formule. Po 12 latach istnienia RGG w miejsce Przemysława Raminiaka zawitał Łukasz Ojdana, młody utalentowany pianista, który tchnął wiatr w żagle RGG.

Jest to zapewne pierwszy w historii przypadek, gdy w trio fortepianowym zmienia się pianista. Nazwa RGG nie jest już skrótem nazwisk muzyków, lecz stała się marką dzięki równemu zaangażowaniu każdego z jej członków w kreowanie artystycznego kształtu. Nazwa więc pozostaje, a trio rusza w dalszą drogę. Jesteśmy pewni, że publiczność, która jest z RGG od samego początku, tj. od 2001r. nie będzie zawiedziona.

RGG dozuje słuchaczom uczucia, podając je w czystej, pozbawionej zbędnej oprawy formie. Potrafią być oszczędni, a za chwilę niebywale ekspresyjni, za każdym razem jednak wracając do kojącej ciszy.

 

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
ssss