UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: piątek, 5.03.2021
Imieniny: Fryderyka, Adriana

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzednimarzec 2021Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

 • NOK
 • ZOOiS
 • Biblioteka
 • Baner
 • hala
 • Baner
 • Baner
 • Nida
 • wioska
 • lgd

Za nami turniej „Od przedszkola do Old Boya” – ZOBACZ ZDJĘCIA

Po raz kolejny sprawdziła się zasada, że od „starszych” powinniśmy się uczyć. Jedna z najprężniej działających grup sportowych w naszym mieście, nidziccy Old Boye, 11 lutego zorganizowali turniej piłki nożnej ,,Od Przedszkola do Old Boya'', który już można nazwać śmiało najciekawszym wydarzeniem sportowym ostatnich kilku lat.

 

 

Old Boye to ekipa, która od lat aktywnie działa na sportowej arenie Nidzicy. Oni nigdy nie potrzebowali wiele, by zorganizować ciekawą sportową inicjatywę. Organizowali więc turnieje Old Boyów, wyjeżdżali na zawody, starują w Nidzickiej Lidze Piłki Halowej. Ostatnio postanowili pójść o krok dalej i powołali do życia stowarzyszenie. Jednym z ich pierwszych działań była organizacja turnieju piłkarskiego. Ale nie takiego, jakich w naszym mieście w ciągu roku organizowanych jest kilka. Postanowili połączyć praktyczne z pożytecznym i oprócz aktywności sportowej zwrócić uwagę na jeszcze jeden, bardzo ważny aspekt sportu, a mianowicie na wielopokoleniowość. Bo przecież każdy młody piłkarz ma w rodzinie kogoś, kto albo sam grał w piłkę, albo aktywnie działał na rzecz sportu. Dlatego też nidziccy Old Boye zaprosili do rywalizacji nie tylko młode nidzickie zespoły, ale również te kilkadziesiąt lat starsze. Tak więc na boisku spotkały się całe pokolenia- dzieci, rodziców, wujków, którym z trybun kibicowały całe rodziny. Łącznie rozegrane zostały 22 mecze. W zawodach wystąpiły trzy zespoły UKS-u Jedynki Nidzica drużyna Gminy Kozłowo, UKS Dwójka Nidzica i UKS Trójka Nidzica. W kategorii Old Boy zagrały Gmina Nidzica, Nadleśnictwo Nidzica, Starostwo Powiatowe i Old Boys Nidzica.

W kategorii szkół podstawowych turniej wygrała pierwsza drużyna UKS-u Jedynka Nidzica przed Gminą Kozłowo, UKS Trójką Nidzica, UKS Dwójką Nidzica, UKS Jedynką III Nidzica i UKS Jedynką II Nidzica. W kategorii Old Boy turniej wygrała Gmina Nidzica przed Nadleśnictwem Nidzica, Old Boys Nidzica i Starostwem Powiatowym.


Najlepsi zawodnicy w swoich zespołach:
Antoni Wiśniewski - UKS Jedynka I Nidzica
Damian Michalski - Gmina Kozłowo
Olek Łochnicki - UKS Trójka Nidzica
Bartek Zdunek - UKS Dwójka Nidzica
Wojciech Stempliński - UKS Jedynka II Nidzica
Jakub Zaręba - UKS Jedynka III Nidzica
 

Nagrody indywidualne
Król strzelców - Ola Pacuszka

Najlepszy bramkarz- Błażej Żurawski

Najlepszy zawodnik- Eryk Kwestarz



Najmłodsi uczestnicy turnieju

Alan Winnowski

Karol Antkiewicz

Tobiasz Jasiński

Bartosz Piszewski



Wyróżnienia od Old Boys Nidzica

Maciej Jankowski

Kinga Gołębiewska
 

 • autor: Paweł Koziński

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
gdrdgfggd