UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: sobota, 25.06.2022
Imieniny: Doroty, Łucji

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzedniczerwiec 2022Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

 • NOK
 • ZOOiS
 • Biblioteka
 • Baner
 • hala
 • Baner
 • Baner
 • Nida
 • wioska
 • lgd

Straż Miejska od wiosny wsiądzie na rowery

Już od wiosny nie będzie miejsca do którego nie dotrą Strażnicy Miejscy. To właśnie od wiosny Strażnicy Miejscy będą się poruszać nie tylko samochodem służbowym, ale także rowerami!

 

 

Ulepszyć pracę, polepszyć współpracę z mieszkańcami i zwiększyć wykrywalność wykroczeń – takie cele przyświecały komendantowi Straży Miejskiej i włodarzom Nidzicy podczas zakupu dwóch rowerów. Poruszając się na rowerach strażnicy miejscy będą bardziej dostępni dla mieszkańców. Stróże porządku będą mogli zauważyć więcej nieprawidłowości patrolując ulice Nidzicy na rowerach. Jazda jednośladem bywa także szybsza od czterokołowych pojazdów. Rowerem na terenie miasta można szybciej dotrzeć niż samochodem, co zajmuje więcej czasu. Zakupione zostały dwa rowery. Koszt zakupu wynosi 2 600 zł. -Strażnicy Miejscy zostaną wyposażeni w odpowiedni strój sportowy i oczywiście kaski – informuje Wojciech Czarnecki, Komendant Straży Miejskiej w Nidzicy.

Przypomnijmy, że do zadań Straży Miejskiej, zgodnie z ustawą o strażach gminnych należy, między innymi: ochrona spokoju i porządku w miejscach publicznych, czuwanie nad porządkiem i kontrola ruchu drogowego – w zakresie określonych w przepisach o ruchu drogowym, ochrona obiektów komunalnych i urządzeń użyteczności publicznej oraz do ich zadań należy także doprowadzanie osób nietrzeźwych do izby wytrzeźwień lub miejsca ich zamieszkania, jeżeli osoby te zachowaniem swoim dają powód do zgorszenia w miejscu publicznym, znajdują się w okolicznościach zagrażających ich życiu lub zdrowiu albo zagrażają życiu i zdrowiu innych osób.

Straż Miejska posiada także odpowiednie uprawnienia do udzielania pouczeń, zwracania uwagi, ostrzegania lub stosowania innych środków oddziaływania wychowawczego, legitymowania osób w uzasadnionych przypadkach w celu ustalenia ich tożsamości, ujęcia osób stwarzających w sposób oczywisty bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego, a także dla mienia i niezwłocznego doprowadzenia do najbliższej jednostki Policji, dokonywania kontroli osobistej, przeglądania zawartości podręcznych bagaży w podanych w ustawie przypadkach

nakładania grzywien w postępowaniu mandatowym za wykroczenia określone w trybie przewidzianym przepisami o postępowaniu w sprawach o wykroczenia, dokonywania czynności wyjaśniających, kierowania wniosków o ukaranie do sądu; oskarżania przed sądem i wnoszenia środków odwoławczych – w trybie i zakresie określonych w Kodeksie postępowania w sprawach o wykroczenia, usuwania pojazdów i ich unieruchamiania przez blokowanie kół w przypadkach, zakresie i trybie określonych w przepisach o ruchu drogowym, wydawania poleceń.

 • autor: Paulina Adamowicz

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
CEEB