UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: niedziela, 25.09.2022
Imieniny: Władysława, Aurelii

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzedniwrzesień 2022Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

  • NOK
  • ZOOiS
  • Biblioteka
  • Baner
  • hala
  • Baner
  • Baner
  • Nida
  • wioska
  • lgd

Za nami XIV i XV kolejka halówki- ZOBACZ ZDJĘCIA I OBSZERNĄ RELACJĘ

Za nami kolejne dwie kolejki halowej piłki w wykonaniu drużyn z naszego powiatu. Faworyci nie zwalniają tempa, co doskonale widać po wynikach weekendowych potyczek. Poniżej galeria, a obszerna relacja już niebawem.


 


 


 

Luty rozpoczął się od dwóch weekendowych kolejek. Czternasta i piętnasta seria gier to kolejna dawka bramek, emocji i sporo różnorakich rozwiązań. Zawirowania w tabeli, nietypowe i zaskakujące wyniki. Dobra halowe granie. Oby więcej.

 

Many Grześ w sobotę grał z Kramem Nidzica, nie pozostawiając złudzeń dla Kramu pewnie wypunktowali przeciwnika 12-3. Bramki strzelali: Robert Sobotka – 5, Michał Leszczyński – 4, Rafał Kowalkowski -2, Grzegorz Sobotka – 1.

W XV kolejce lider spotkał się z ostatnią drużyną w tabeli. O łatwym zwycięstwie jednak nie było mowy, Leuro bardzo, ale to bardzo postawiło się Many Grześką i liderzy dopiero pod koniec zbudowali wynik dający zwycięstwo 7 do 4. Bramki dla Many zdobyli: R. Sobotka -3, M. Lesczyński i G. Mróz po 2.

Many inkasuje 6 punktów w weekend i już ma na koncie 43 punkty w dalszym ciągu prowadząc w tabeli.

 

Wicelider Alternatywa Old Boys w swoich meczach również wywalczyła 6 punktów. W sobotę pewne zwycięstwo nad Żelaznem po dobrej grze 11 do 1. Bramki w tym meczu zdobyli: M. Olczak – 6, Sz. Zieja -2, M. Łochnicki, K. Domurad, M. Michalski po 1.

W niedzielę Old Boys pokonali groźną Awę Mebel w imponującym stylu i jak zwykle po dobrej grze 8-1. W odprawieniu z kwitkiem dość mocnego przeciwnika przyczynili się: M. Olczak -3, K. Domurad, R. Kowalczuk, J. Smoliński po 1, Sz. Zieja -2.

Alternatywa nie odpuszcza liderowi i idzie krok w krok zajmując drugą pozycję już od samego początku ligi. Brawo za postawę w ten weekend.

 

Dobrą formę reprezentuje Isoroc Polska. W sobotę wygrywając z Saturnem 9 do 4 po bramkach: Szypulski Paweł – 4, Bartek Karólski – 2, Jasiński Krzysztof, Filip Urbanowski, Mariusz Andryszczyk po 1.

W drugim swoim spotkaniu Isoroc w imponującym stylu pokonuje przemeblowaną drużynę Fc Miami 18 do 2. Świetna gra całej drużyny, dosłownie wszystko wychodziło zawodnikom Isorocu. Bramki strzelali: F. Urbanowski, P. Szypulski po 4, A. Łochnicki, Mariusz Andryszczyk po 3, K. Jasiński – 2, T. Kolaczek, B. Karólski po 1.

Od dłuższego czasu Isoroc zajmuje trzecią lokatę w lidze i z dobrą grą od początku ligi udowadnia, że zasługują na tę pozycję.

 

W sobotę genialne spotkanie z mocną Cubą Napiwoda rozegrał Positive Team. Wynik 10-2 dla Positivu pokazał siłę tej ekipy. Bramki: M. Piskorz – 5, M. Szczypiński – 3, P. Drozd – 2.

Większe problemy Positive miał w niedzielę. Musieli mocno się sprężyć, żeby pokonać Zryw Szkotowo. Wynik 7 do 3. Bramki: M. Piskorz – 4, P. Drozd -2, M. Szczypiński -1.

Positive na czwartej pozycji w pełni zasłużenie z liczbą 37 oczek.

 

Alpi w sobotę wygrywa z Fc Po Nalewce 9 do 4. Troszeczkę kłopotów było, ale Alpi udowodniło swoją dobrą dyspozycję. Bramki: R. Langowski – 3, W. Pyracki – 4, M. Serowik, M. Dzięgielewski po 1. Drugi mecz Alpi również miało z solidną ekipą ligową – Kramem. I tym razem zwycięstwo Alpi 8-4. W. Pyracki – 2, A. Wąsowski -4, R. Langowski, J. Wrotek po 1.

 

Kubańczycy w sobotę nie sprostali Positivowi, chociaż do pewnego momentu rozgrywali bardzo równy mecz. Kilka taktycznych błędów powoduje jednak dość wysoką porażkę 10 -2. Bramki dla Cuby: C. Rzepczyński i M. Byller po 1.

W niedzielę zespół Cuby nie popełnił już błędu z soboty i pewnie pokonał Juniorów 6 do 0 po dobrych zawodach. Bramki zdobyli: M. Byller -2, D. Smoliński, A. Różycki, K. Szypulski, D. Szypulski po 1.

Wynik i gra dedykowana przez zespół dla popularnego „Kępy”, czyli Pawła Kępskiego z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia po kontuzji. Dołączamy się i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia tej barwnej ligowej postaci.

Cuba szóste miejsce w lidze. Jak zwykle wysoko w tabeli.

 

Awa w weekend grała z Jankesami, których minimalnie pokonała 5 do 4 po dość zaciętym spotkaniu. Bramki: M. Ludwiński 3, K. Wawrzyniak, R. Wawrzyniak po 1. W niedzielę niestety było gorzej z grą i w meczu z Alternatywą Old Boys, Awa przegrała 8-1. Honorowe trafienie zanotował Rafał Wawrzyniak.

Awa solidnie w lidze i miejsce 7 jest i tak dobrym miejscem, jak na dużą liczbę równych zespołów.

 

Drużyna Juniorów miała ciężki weekend. Kilku chłopaków rozgrywało mecze na dużych boiskach i halowej lidze. W sobotę 9-2 pokonali Leuro, ale nie bez problemów, chociaż wynik wysoki. Bramki: K. Smoliński -3, K. Pisarski 2, K. Michalski, P.Rzepczyński, G. Gutkowski po 1.

Drugi mecz Juniorzy grali z Cubą. Ciężka przeprawa zakończyła się niepowodzeniem, ale Juniorzy mimo wyniku zaprezentowali dobry poziom gry, zabrakło tylko najważniejszych dla wyniku bramek.

Ósme miejsce w lidze, czyli pierwsza dziesiątka jest, także Juniorzy kolejny raz solidnie w tabeli, co do gry to czują klimat halowego grania.

 

Ten weekend dobrze wpłynął na Wybrzeże Klatki Schodowej. Dwa zwycięstwa dość wysokie z walczakami ligowymi, czyli Szkotowem (11-2) i Żelaznem (10-4). Bramki ze Zrywem: Nidzgorski -3, Korzeniewski, Napiórkowski, Karpacki po 2, Sidorowicz 1. W meczu z Żelaznem: Nidzgorski 5, Napiórkowski 2, Karwacki, Kruschel, Sidorowicz po 1.

WKS wskoczył do pierwszej dziesiątki i zajmuje 9 pozycję.

 

Kuce Janowiec w pierwszym meczu uległ Stalmotowi 7 do 2. Nie był to łatwy mecz dla Kuc mimo ambitnej gry, Stalmot zagrał super zawody. Osłabiony zespół stratą dwójki najlepszych strzelców zdobywa tylko 2 bramki: M. Mosakowski i Ł. Górny po 1.

Niedziela to już pełen skład i lepszy wynik. Po widowiskowym spotkaniu Kuce wygrywają z Kametem 7 do 2. Bramki: B. Szczypiński i R. Olszewski po 3, D. Radzikowski 1.

Kuce to solidna kapela. Trzyma swój poziom i zamyka dziesiątkę najlepszych drużyn po XV kolejkach.

 

Drużyna ZWO na remis: porażka w meczu z Miami 3-1 i zwycięstwo z Jankesami 7-6. Nie najlepszy weekend dla jedenastej drużyny w lidze. Z Miami tylko jednak bramka Michała Jakuty i wymęczone zwycięstwo z Jankesami. Tutaj już w bramkach lepiej: Dąbrowski Dariusz 4, S. Zawadzki 2, D. Małecki 1.

ZWO jednak zaskakująco w tym sezonie pozostawia dobre wrażenie. Jedenasta lokata to dobre miejsce w lidze.

 

Trudne zadanie miał Kram Nidzica. Ciężkie mecze zakończyły się niepowodzeniem i dwiema porażkami. W sobotę nie sprostali liderowi przegrywając 12 do 3. Honorowe bramki zdobyli: K. Kielecki 2 i D. Pawęcki 1. Drugi mecz to porażka z wysoko notowaną drużyną Alpi 8 do 4. Okrojony skład Kramu w tych meczach starał się ambitnie walczyć. Cztery trafienia w tym meczu zanotowali: D. Pawęcki 2, K. Kielecki 1 + samobójcza bramka Alpi.

Spadek formy widoczny. Słabsze wyniki są też powodem osłabień i ciężkiego terminarza, który nie jest łaskawy dla każdej drużyny ze względu na dobry poziom wielu drużyn. Kram na 12 miejscu w lidze.

 

Trzynastą lokatę zajmuje drużyna Fc Miami. Problemy ze skompletowaniem składu, duża rotacja, ale z zaangażowaniem i dobrym podejściem chłopaków z Miami w sobotę wygrywają z ZWO 3-1. Bramki: Niezawodny S. Szczepkowski -2 i Alan Zasadzki 1. W niedzielę ostre lanie Miami sprawił Isoroc wygrywając 18 do 2. Honorowe bramki zdobywa Sebastian Szczepkowski.

Miami z kłopotami, ale walczy i trzynasta pozycja nie jest złą sprawą.

 

Drużyna Kametu o tym weekendzie musi zapomnieć. Mimo otuchy prawdziwych kibiców widowisk sportowych! Genialne podejście do sprawy i zabawy! Drużyna zanotowała dwie porażki. W sobotę niespodziewana porażka z Napiwodą Team, w sumie na własne życzenie, ale jednak strata ważnych punktów. Bramki: R. Ławicki, R. Rzepczyński, O. Wojtaś po 1.

W niedzielę postawa i gra zdecydowanie lepsza, jednak każdy z błędów Kametu wykorzystały Kuce i doprowadziły Kamet do kolejnej porażki. Honorowe bramki: R. Rzepczyński, R. Ławicki.

Kamet zajmuję 14 miejsce. Do końca ligi jeszcze troszkę grania i na pewno zaskoczy nas na plus jeszcze z pozycją i wynikami.

 

Regres i to dość spory notuje młoda drużyna Fc Po Nalewce. Nie potrafią pozbierać się w szykach i kolejne mecze kończą się nie powodzeniem. Sobotnia porażka z Alpi 9 do 4 i niedzielna ze Stalmotem 5 do 3 spycha Nalewkę na 15 miejsce. Z Alpi strzelali: K. Łukasiewicz, K. Dąderewicz, P. Rosoliński, K. Morzyc po 1. W niedzielę ze Stalmotem: K. Łukasiewicz, P. Rosoliński, W. Boczkowski po 1

Kubeł zimnej wody dostała Nalewka, wyciągnąć wnioski i może być lepiej.

 

Szesnasta pozycja dla Saturna, który w tych kolejkach przebudził się i wraca na właściwe tory. W sobote mimo porażki z Isoro-kiem 4 do 9 były fragmenty dobrej gry. Bramki: A. Szafirki 2, M Skuza, K. Drządzewski po 1. W niedzielę Saturn wygrał z dobrze grającą Polonią Jagarzewo 4-1. W tym meczu pokazali się z dobrej strony nie dając Polonii, z którą ciężko się gra rozwinąć skrzydeł. Bramki: Ł. Mańka 2, Kamiński i Kamieński. Fahl po 1.

Saturn miejsce szesnaste. Mogą być wyżej i sprawić kilka niespodzianek przy dobrej własnej dyspozycji.

 

Odrodził się Stalmot & Wolmet. Po kiepskim początku grali coraz lepiej, lecz bez wyników. Ostatnie kolejki to jednak bardzo dobra prezencja tej drużyny, która notuje trzy zwycięstwa z rzędu. W ten weekend w sobotę pokonali Kuce 7-2. Bramki: A. Dąbrowski 3, P. Dąbkowski 2, A. Sielski i M. Zbirowski po 1. Drugi mecz też w dobrym stylu i drugie zwycięstwo z Fc Po Nalewce 5 do 3 w dobrym wykonaniu. Bramki: Dąbkowski 2, Dąbrowski, Sielski, Zbirowski po 1.

W końcu! Ale tak to jest jak się skoncentruje i zajmuję porządną grą na boisku. Stalmot na 18 pozycji.

 

Świetny weekend dla Napiwody Team. Dwa zwycięstwa tej drużyny z rzędu mogą zmobilizować. W sobotę po równym boju i odrobiną szczęścia pokonują Kamet 4-3 i w nidzielę w XV kolejce Zagrzewa 5 do 4. Nie łatwi przeciwnicy, a jednak. W sobote bramki zdobyli:D. Bróździński 2, M. Koniński i M. Krajewski po 1. W niedzielę strzelali: D. Bróździński 3, J. Domżalski i M. Krajewski po 1.

W Napiwodzie na pewno lepsze nastroje. Dwanaście punktów na koncie i 19 pozycja w lidze.

 

Żelazno grało dwa ciężkie mecze. W sobotę porażka z Alternatywą Old Boys 11 do 1. Jedyną bramkę zdobywa Mariusz Nisio. W niedzielę ciężkie zawody z WKS-em i też porażka 10 do 4. Bramki: J. Karpiński 3, M. Nisio 1. Mimo woli walki i chęci nie sprostali trudnym rywalom. Pozostaje grać dalej i walczyć o punkty z innymi rywalami.

Żelazno również 12 punktów i dwudziesta lokata w lidze.

 

Dwudzieste pierwsze miejsce zajmuje ekipa z Zagrzewa. Dość szokująca informacja, ale prawdziwa. Forma tragiczna i gra ciężko idzie chłopakom z magicznej wioski. Dwie porażki z teoretycznie słabszymi przeciwnikami: przeciwnikami Polonią 9 do 3 ( bramki: A. Chabowski, K. Chabowski, D. Kowalski) była prawdziwą kompromitacją. Nieco lepsza gra w Nidzielę, ale i tym razem porażka 5 do 4 (bramki: M. Węgierski 2, M. Lewikowski 1, A. Chabowski 1). Słabsza dyspozycja spycha Zagrzewo na dalekie miejsce. Jest jeszcze kilka gier i możliwość podniesienia pozycji, stylu i przede wszystkim renomy tej drużyny. Jak na razie 21 lokata.

 

Jankesi też notują dwie porażki w ten weekend. Patrząc na grę zawsze wydaje się, że powinni mieć więcej punktów. Zawsze jednak czegoś brakuje. Tym razem porażki z Awą (5-4) i ZWO(7-6). Porażki jedno bramkowe z dobrymi drużynami nie są jednak złą sprawą, ale ile można. Bramki z Awą strzelali: A. Albrechczyński, K. Smoczyński, T. Lesiński, D. Tomasik po 1. Z ZWO: A. Niedziela 3, R. Przystup 2, T. Lesiński 1.

Pozycja 22 z dorobkiem pięciu oczek. Stać tę drużynę na więcej.

 

Jeśli chodzi i postawę fair play i takt to Zryw Szkotowo jest bez wątpienia liderem. Gorzej to wygląda piłkarsko, chociaż zawsze, każdemu sprawiają sporo problemów, co nie raz podkreślają inne drużyny to w ten weekend kolejne dwie porażki. W sobotę z Wybrzeżem 11 do 2. Bramki D. Gutkowski, M. Lasek po 1 w niedzielę po dobrym meczu z Positivem Team 7 do 3. Bramki: M. Abramczuk, R. Urbański, P. Kołakowski po 1.

 

Mimo, że Tartak Leuro zamyka tabelę to też można mówić o pozytywach tej drużyny. Z kolejki na kolejkę przybywa ogrania i zrozumienia jak grać w halówkę. W sobotę porażka z Juniorami 9 do 2 po niezłej grze. W niedzielę, kto był to widział, ale Tartak jak mało, która drużyna sprawiła duży problem liderowi i uległa tylko 7 do 4 przez większość czasu gry stawiając mocny opór. Bramki z Juniorami zdobyli: M. Szmit, P. Czerwieński po 1. W niedzielę z Many: M. Szmit, R. Małecki po 2.

 

Za tydzień kolejny weekend z ligą. Dziękujemy i zapraszamy już w sobotę i niedzielę.


info: organizatorzy

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
fhdfhhfhff