UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: środa, 21.02.2024
Imieniny: Eleonory, Piotra

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzedniluty 2024Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

 • NOK
 • ZOOiS
 • Biblioteka
 • Baner
 • hala
 • Baner
 • Baner
 • Nida
 • wioska
 • lgd
 • -

Rusza akcja MASZ GŁOS MASZ WYBÓR

Zapraszamy na darmowe szkolenie na pt „Budżet gminy – jak znaleźć pieniądze na realizację swojego pomysłu”. Zapisy na szkolenia poprzez formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.maszglos.pl. Szkolenie odbędzie się 21 września w Olsztynie w Olsztyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Tarasa Szewczenki 1.

 

 

Podczas szkolenia dowiesz się dlaczego warto i jak składać wnioski i petycje do budżetu gminy, czym są mini granty i jak o nie wnioskować, dlaczego program współpracy z organizacjami ma znaczenie, zasady tworzenia i uchwalania budżetu miasta, rola mieszkańców w procesie tworzenia budżetu, czym jest dostęp do informacji publicznej oraz jak zorganizować zbiórki publiczne. Zapraszamy!

Czym jest Akcja Masz Głos Masz Głos Masz Wybór?

To działania podejmowane przez mieszkańców i mieszkanki we współpracy z władzami samorządowymi, które mają na celu wprowadzenia zmian w swych gminach, miastach, wsiach, sołectwach, dzielnicach czy osiedlach. Uczestnicy i uczestniczki są wspierani przez ekspertów i ekspertki akcji.

Co daje udział w akcji Masz Głos?

Bieżące wsparcie doświadczonego zespołu, np. w planowaniu i realizacji działań.

Dostęp do wiedzy: porady eksperckie, darmowe publikacje, udział w szkoleniach (np. o angażowaniu mieszkańców do działania lub prowadzeniu diagnozy lokalnej)

Wymianę doświadczeń z uczestnikami akcji z całej Polski

Wzmocnienie pozycji i budowanie prestiżu w środowisku lokalnym, w relacjach z mieszkańcami i władzami oraz w kontaktach z mediami

Bezpłatne materiały edukacyjne i promocyjne

Szansę na zdobycie minigrantu

Szansę na zdobycie nagrody Super Samorząd i przyjazd na uroczystą galę w Warszawie

Remonty miejskich plaż, otwieranie świetlic osiedlowych, warsztaty pisania projektów, relacje na żywo z sesji rady i sąsiedzkie festyny – w taki sposób wolny czas spędzają uczestnicy akcji Masz Głos, prowadzonej przez Fundację Batorego. Wykorzystują oni swoją energię dla dobra otoczenia. Akcja to do tej pory ponad 1800 uczestników i grup z prawie 1000 miejscowości w całej Polsce. Teraz możecie do nich dołączyć i Wy! Udział w Akcji to nie tylko szansa na nagrodę Super Samorząd, porady ekspertów i szkolenia na temat demokratycznych instrumentów działania. To przede wszystkim frajda ulepszania Waszych miejscowości i gmin wspólnie z setkami grup z całej Polski! Zarejestruj się już dziś za pośrednictwem strony www.maszglos.pl i weź udział we wrześniowym szkoleniu w Białymstoku. Nabór do akcji trwa do 30 września.

Organizatorem akcji Masz Głos jest Fundacja im. Stefana Batorego. Partnerzy edycji 2016/2017: Fundacja Aktywności Lokalnej, Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, Stowarzyszenie Homo Faber, Stowarzyszenie POLITES.

Kontakt:

Olga Skarżyńska

koordynatorka działań akcji Masz Głos w woj. podlaskim

Fundacja im. Stefana Batorego

oskarzynska@batory.org.pl

tel. 22 536 02 16

***

O akcji Masz Głos:

Prowadzona przez Fundację im. Stefana Batorego akcja Masz Głos wspiera mieszkańców i mieszkanki z całej Polski w działaniu na rzecz najbliższego otoczenia, we współpracy z władzami lokalnymi. Przypomina, że mieszkańcy mają prawo decydować o tym, co dzieje sie wokół nich, bo samorząd to nie tylko władze, lecz wszyscy mieszkańcy i mieszkanki. Od 2002 roku udział w akcji wzięło ponad 1700 grup, organizacji i instytucji z ponad 850 gmin w całej Polsce.

 • autor: organizator

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
hjk