UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: czwartek, 13.08.2020
Imieniny: Diany, Gertrudy

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzednisierpień 2020Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

 • NOK
 • ZOOiS
 • Biblioteka
 • Baner
 • hala
 • Baner
 • Baner
 • Nida
 • wioska
 • lgd

10 Jubileusz Lokalnej Grupy Działania „Brama Mazurskiej Krainy”

Pomimo, iż oficjalnie 10. urodziny LGD obchodziła już w kwietniu, perspektywa lipcowej, wakacyjnej aury sprzyjała zaplanowaniu uroczystych obchodów okrągłej rocznicy powstania i prężnego działania Stowarzyszenia. Każda historia ma swoich bohaterów, wróćmy więc do początków…

 


Pierwszych starań w kierunku stworzenia organizacji dołożyli Ludowy Klub Sportowy Orzeł w Janowcu Kościelnym, Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Kozłowo, Nidzicki Fundusz Lokalny, Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Nidzickiego, Stowarzyszenie Przyjaciół Szpitala w Nidzicy oraz Nidzicka Fundacja Rozwoju „NIDA”. W początkowym okresie funkcjonowania trafna nazwa, z przydomkiem Lokalnej (towarzyszącej nierozerwalnie do dzisiaj) objęła swoim zasięgiem obszar powiatu nidzickiego. Na kolejne kroki i zaangażowanie sąsiadujących powiatów nie trzeba było czekać zbyt długo, bo już w roku 2009 LGD działało na terenie powiatów nidzickiego, szczycieńskiego i działdowskiego. 10- letni staż obliguje do skrupulatnego podsumowania, które najdokładniej obrazują liczby oraz obszar objęty naszym patronatem, zamieszkały przez 98 tys. mieszkańców. Rozległy obszar działania tak jak termin i cel jubileuszowego spotkania nie pozostaje przypadkowy. To oficjalny moment, który umożliwił wejście w nowy przedział-nowy okres funkcjonowania, a zatem nowe perspektywy realizacji programu PROW LEADER 2014-2020. Zorganizowana w ramach obchodzonego Jubileuszu konferencja, dzięki doświadczonym prelegentom wprowadziła uczestników w docelowy zakres planowanych działań związanych z „Rozwojem lokalnym kierowanym przez społeczność”, a także tematyką poświęconą „Innowacjom w projektach społecznych”. Niewątpliwie nowy okres programowania to również nowe wyzwania, służące wsparciu rozwoju przedsiębiorczości oraz aktywności społecznej mieszkańców, budowaniu kapitału społecznego. W dbałości o to, co jest w naszym regionie najcenniejsze, w bieżącym okresie wsparciem zostanie objęte dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze, a także działania sprzyjające rozwojowi turystyki. Zaangażowanie w niszowe wydarzenia kulturalne to również obszar warty bliższej uwagi, stąd też w jubileuszowym dniu nie mogło zabraknąć części artystycznej. Gościnnymi występami na deskach Jarzębinowego amfiteatru, prezentując utwory Marka Grechuty uświetnili ten wyjątkowy czas: Joanna Gawryszewska z zespołem oraz „Świąteczna Kapela” z Dobrego Miasta. Wszystko co dobre, szybko się kończy…czas na oficjalne przygotowania do realizacji harmonogramu naboru wniosków.

Wszystkim przybyłym gościom serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas oraz dotychczasową współpracę! Podziękowania kierujemy również w stronę tych, którzy tego dnia nie mogli być z Nami, za wszelkie budujące słowa. Do zobaczenia za kolejne 10 lat z jeszcze większym bagażem pozytywnych doświadczeń, zrealizowanych projektów i dofinansowanych inicjatyw!

 

 • autor: Anna Just
 • W chwili obecnej, członkami Stowarzyszenia LGD „Brama Mazurskiej Krainy” jest 13 gmin (Nidzica, Janowiec Kościelny, Janowo, Kozłowo, Działdowo, Iłowo-Osada, Płośnica, Szczytno, Jedwabno, Rozogi, Świętajno, Dźwierzuty, Wielbark), 3 powiaty (działdowski, nidzicki, szczycieński) 7 gminnych instytucji kultury, 29 organizacji pozarządowych, 19 firm, 20 osób indywidualnych.

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
EGFGHDGD