UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: piątek, 2.12.2022
Imieniny: Balbiny, Pauliny

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzednigrudzień 2022Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

  • NOK
  • ZOOiS
  • Biblioteka
  • Baner
  • hala
  • Baner
  • Baner
  • Nida
  • wioska
  • lgd

Dni Nidzicy - piątek

Dni Nidzicy, których główne wydarzenia miały miejsce w weekend, właśnie dobiegły końca! Był szczęk zbroi, płacz dam, stukot kopyt i zgliszcza – rodem ze średniowiecza, oczywiście na zamku. Opuszczając wzgórze zamkowe przenosiliśmy się wprost do świata cenionych, muzycznych gwiazd sceny disco. Mali, duzi i dorośli bawili się wspólnie przy znanych rytmach, a nidzicki rynek i całe centrum miasta tonęło w setkach zainteresowanych osób z terenu gminy i nie tylko!

 

Nidzicki rynek był falami zalewany tłumami osób głodnych atrakcji jakie przygotował Urząd Miejski i Nidzicki Ośrodek Kultury! Program jednego z głównych wydarzeń kulturalnych w gminie przyciągnął setki zainteresowanych osób! Bogaty plan Dni Nidzicy nie tylko wyglądał obiecująco. Gwarantował niezapomniane wrażenia!

Wszystkich zebranych w piątkowy wieczór, przed rozpoczęciem koncertów przywitał Jacek Kosmala burmistrz Nidzicy wraz z Leszkiem Śpiewakiem – zastępcą burmistrza. Burmistrz przypomniał zebranym program imprezy i życzył udanej zabawy.

W nastrój idealny do Dni Nidzicy z impetem wszystkich zgromadzonych wprowadziły znane i lubiane zespoły Disco Polo! Jako pierwszy przed nidzicką widownia wystąpił zespół Extazy – popularne piosenki i gorąca atmosfera podczas koncertu rozgrzała i pobudziła wszystkich zgromadzonych. Setki głosów wspólnie śpiewało największe przeboje.

Jednak to nie był koniec wrażeń zaplanowanych na ten wieczór. Tuż po Exctazy nidzicka publiczność tańczyła i śpiewała największe hity Andrzeja Szuj i Rafała Udzielak, między innymi hit „Ja chcę mieć żonę”!

 

Po koncertach śmiałkowie głodni jeszcze wrażeń wybrali się na zamek gdzie czekało na nich nie lada widowisko – I Gala Profesjonalnych Walk Rycerskich! Zgrzyt uderzanych o siebie mieczy, żywy ogień gwarantowany przez Grupę Artystyczną Signum, krzyki i piski dam oraz spiker opisujący wszystko to co się działo na „ringu”. To z pewnością nie były walki do których jesteśmy przyzwyczajeni. Pojedynki bez dwóch zdań były dynamiczne, przepełnione siłą i … emocjonujące. Wszyscy Ci którzy spędzili wieczór na zamku z pewnością nie żałują! A trzeba przyznać, że osób oglądających widowisko było bardzo dużo. Organizatorami I Gali Profesjonalnych Walk Rycerskich było Bractwo Rycerskie Komturii Nidzickiej.

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
fhdfhhfhff