UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: poniedziałek, 27.06.2022
Imieniny: Cyryla, Władysława

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzedniczerwiec 2022Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

  • NOK
  • ZOOiS
  • Biblioteka
  • Baner
  • hala
  • Baner
  • Baner
  • Nida
  • wioska
  • lgd

Lubawa zaprasza na Festiwal Miast Cittaslow

Szukasz pomysłu na spędzenie kolejnego majowego weekendu w nieśpiesznej, rodzinnej atmosferze? A może jesteś ciekawy, jakie atrakcje oferują miasteczka należące do ruchu Cittaslow? Zapraszamy do Lubawy, która w sobotę 21 maja, będzie gospodarzem siódmej edycji Festiwalu Miast Cittaslow.


 

 

 

 


 

Atrakcje dla młodszych i starszych

Miasteczka Cittaslow, a jest ich w Polsce już 24, przygotują specjalne stoiska promocyjne. Na kolorowych straganach nie zabraknie regionalnych produktów żywnościowych i lokalnych smakołyków. Miasta zaprezentują także miejscowe rękodzieło, poczynając od drewna, po wytwory sztuki koronkarskiej, dzieła z gliny i  różnorodną biżuterię.

Mamy w regionie naprawdę piękne miasteczka z ciekawą historią, odnowionymi zabytkami oraz atrakcjami, którymi możemy się pochwalić w Polsce i za granicą - mówi Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. –  Podczas festiwalu członkowie sieci Cittaslow chcą pokazać to, co mają najlepsze, a ich oferta z roku na rok jest coraz bogatsza.

Wydarzeniom towarzyszyć będą występy artystyczne na małej scenie w Łazienkach Lubawskich. Bogaty repertuar przypadnie do gustu zarówno miłośnikom tradycyjnych rytmów ludowych i folkowych, jak też słuchaczom muzyki w klimacie smooth jazz i reggae. Na uczestników festiwalu czekają również degustacje, a także konkursy rodzinne w parku linowym.

Lubawa została przyjęta do Sieci Miast Dobrego Życia Cittaslow w 2012 roku. Czy było warto? Po czterech latach członkowstwa z przekonaniem mogę odpowiedzieć, że tak. Oprócz oczywistych wartości promocyjnych Cittaslow jest doskonałą formą współpracy, platformą do wymiany doświadczeń i rozwiązań dla problemów tak charakterystycznych dla małych miast. Najlepszym dowodem tej współpracy jest Festiwal Cittaslow, na który w tym roku mam zaszczyt zaprosić wszystkich do Lubawy! – dodaje burmistrz Lubawy Maciej Radtke.

Przedstawiciele miast Cittaslow rozegrają mecz pokazowy, podczas którego zmierzą się z reprezentacją Lubawy. Najmłodszych ucieszy darmowy pokaz filmu animowanego w lubawskim kinie Pokój, starszych wieczorny koncert muzyki tanecznej.

 

Budujemy markę Cittaslow

Zanim zabawa rozpocznie się na dobre, w lubawskim kinie odbędzie się konferencja  „Cittaslow – marka budująca tożsamość małego miasta”. Festiwal nawiązuje do obchodów 800-lecia ziemi lubawskiej, dlatego o dziejach tej historycznej krainy opowie burmistrz Lubawy. Podczas spotkania powołany zostanie Krajowy Komitet Naukowy Cittaslow, który będzie służył wsparciem merytorycznym członkom sieci.

 

O Cittaslow

Docenienie potencjału niewielkich miast to trend XXI wieku. Miasta spod znaku ślimaka przyjmują wspólne cele, aby polepszać jakość życia swoich mieszkańców. Przede wszystkim stawiają na działania prospołeczne i prośrodowiskowe, dbają o zachowanie niepowtarzalnego charakteru każdego z nich, m. in. dzięki odnowie zabytków oraz pielęgnowaniu lokalnej wytwórczości i kuchni. Tradycyjna gościnność i bogata oferta kulturalna sprawiają, że sieć Cittaslow tworzy alternatywę dla wielkomiejskiego pośpiechu i zabiegania.

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
sdsfz