UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: poniedziałek, 21.10.2019
Imieniny: Hilarego, Urszuli

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzednipaździernik 2019Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
dzień: 1 dzień: 2 dzień: 3 4 5 dzień: 6
dzień: 7 dzień: 8 9 10 11 12 13
14 dzień: 15 dzień: 16 dzień: 17 dzień: 18 19 dzień: 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

  • NOK
  • ZOOiS
  • Biblioteka
  • Baner
  • hala
  • Baner
  • Baner
  • Nida
  • wioska
  • lgd

Burmistrz podsumował miniony rok

24 stycznia Burmistrz Nidzicy Dariusz Szypulski zaprosił do Sali Rycerskiej nidzickiego zamku przedsiębiorców, duchownych, samorządowców, przedstawicieli oświaty kultury, sportu, duchowieństwa, pracowników Urzędu Miejskiego, kierowników jednostek organizacyjnych, osoby wspierające gminę Nidzica. Noworoczną galę na żywo transmitowała Telewizja Mazury. Impreza do obejrzenia na stronie telewizji.

 

 

Gości powitał burmistrz Dariusz Szypulski, który już ósmy raz organizuje noworoczne spotkania. Tegoroczne odbyło się w nowej konwencji. Nie było przemówień, referatów. Zebrani obejrzeli spoty promujące gminę. Podejmowane działania przez samorząd na rzecz mieszkańców przedstawione zostały w formie kalendarium filmowego podsumowującym 2013 rok.

Po projekcji burmistrz złożył życzenia noworoczne. Życzył odejmowanie trafnych działań gospodarczych, pomyślności i zdrowia. Wzniósł toast za pomyślność mieszkańców gminy Nidzica. W części artystycznej wystąpiła Niezależna Formacja Artystyczna ze spektaklem „Nic nie może wiecznie trwać”. Nasi nidziccy muzycy wykonali utwory nieżyjących już polskich artystów, Czesława Niemena, Anny Jantar, Ireny Jarockiej, Andrzeja Zauchy, Violetty Villas. Za występ otrzymali gromkie brawa.

Całą uroczystość transmitowała Telewizja Mazury relacjonowała spotkanie na żywo na kanałach telewizji kablowej.

Burmistrz wyróżnił osoby, które mimo, że nie mieszkają w gminie Nidzica w szczególny sposób upodobali sobie bezinteresownie pomagać w rozwoju i promowaniu gminy, społeczności lokalnej. Wręczył pamiątkowe, okazałe statuetki. Wśród wyróżnionych znalazła się Agata Tyszkiewicz, która zaproponowała współpracę samorządu z mecenatem publiczno-prywatnym. Dzięki niej szkoły rozpoczęły współpracę z wolontariatem studenckim, którego efektem są Noce naukowców, realizacja projektu Cyfrowa Szkoła, szkoły wzbogaciły się o 25 laptopów z firmy Toshiba. Promuje i zaprasza przedstawicieli Nidzicy na fora ogólnopolskie, konferencje MEN, MPiPS. Pomaga w rewitalizacji dawnego folwarku w Wietrzychowie.

Zbigniew Włodkowski znany jest mieszkańcom Nidzicy. Bywa częstym naszym gościem, ale przede wszystkim wspiera oświatę, kulturę i sport. Dzięki wsparciu posła Włodkowskiego pozyskano środki na zakup wyposażenia siłowni w ZS nr 2, hali widowiskowo-sportowej, doposażenia OSP, pozyskano środki na remont dachu zamku. Zbigniew Włodkowski otrzymał od dyrektora NOK Pawła Bukowskiego własnoręcznie wykonany miecz, z dedykacją „Poczciwy stary zamek”.

Poseł podziękował za wyróżnienie. Podkreślił, że zmiany zachodzące są wynikiem działania zespołu ludzi, mających chęć współpracować. - Taki klimat jest w Nidzicy. Gratuluje elicie Nidzicy, za postawienie na oświatę, sport, kulturę, na młodzież, ich aktywność. O rozwoju decyduje lokalny biznes, który tworzy miejsca pracy. Dlatego tak ważne jest tworzenie dobrego klimatu wokół biznesu – mówił poseł.

Ateńska demokracja, rzymskie prawo i religia chrześcijańska to podstawy europejskiej cywilizacji. Rola religii w życie codziennym jest wielka. Współpraca gminy ze parafiami dekanatu nidzickiego układa się i rozwija bardzo dobrze. Możemy liczyć na wsparcie, pomoc księży w organizowanych uroczystościach. Rolę szczególną w inicjowaniu współpracy odgrywa dziekan, ks. prałat Tadeusz Lewdarowicz. I właśnie temu duchownemu w tym roku podziękował burmistrz.

- Trudno mówić o rozwoju bez przedsiębiorców, którzy tworzą miejsca pracy. Na wyróżnienie zasługuje wielu, ale pierwszy, który zdecydował się na podjęcie ryzyka w inwestowanie w SSE w Nidzicy jest Jarosław Cierniewski – wyjaśniał powód wyróżnienia burmistrz.

Wojciech Rzodkiewicz

 

 

 

 

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
dgkh