UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: wtorek, 13.04.2021
Imieniny: Marcina, Przemysława

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzednikwiecień 2021Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

 • NOK
 • ZOOiS
 • Biblioteka
 • Baner
 • hala
 • Baner
 • Baner
 • Nida
 • wioska
 • lgd

I Ogólnopolska Konferencja Rad Rodziców

21 kwietnia 2016 roku  w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Rad Rodziców zorganizowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Fundację Rodzice Szkole oraz PIS. Na Konferencję Kuratorium Oświaty zaproponowało przedstawicieli Rady Rodziców z Zespołu Szkół nr 2, co dla nas jest wielkim wyróżnieniem. Radę Rodziców zespołu Szkół nr 2 mieli zaszczyt reprezentować Przewodnicząca Rady Rodziców Weronika Płatek, oraz z-ca Janusz Szymański.

Otwarcia konferencji dokonała Minister Edukacji Narodowej Pani Anna Zalewska, następnie wystąpili goście honorowi, Przedstawiciel Prezydenta RP, który odczytał list Prezydenta Andrzeja Dudy skierowany do rodziców, mówiący jak ważną rolę w obecnej szkole pełnią i jak ważna jest współpraca pomiędzy szkołą a rodzicami w procesie dydaktyczno- wychowawczym. Następnie wystąpił przedstawiciel Sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, który również zwrócił uwagę na to jak ważna jest owocna współpraca pomiędzy szkołą, uczniami i rodzicami, że tylko owocna współpraca, odpowiednie zmiany w prawie oświatowym i działaniach poszczególnych organów szkoły da pozytywne rezultaty. Prezes Fundacji Rodzice Szkole wskazał jak ważną rolę pełnią Rady Rodziców w polskim systemie oświaty i że jest to zauważane i bardzo pozytywnie odbierane  na świecie, między innymi w Stanach Zjednoczonych. Bardzo ważne jest też, aby Rady Rodziców brały udział w Tworzeniu i realizacji programu wychowawczego. Dyrektor Szkoły Podstawowej z Poznania Pani Mirosława Grzemba - Wojciechowska, jako gość specjalny na przykładzie własnej szkoły podała przykład wzorowej współpracy pomiędzy Radą Rodziców i Szkołą, kładąc przy tym nacisk, że to od Dyrektora zależy jak naprawdę ta współpraca przebiega, ponieważ to Dyrektor jest mediatorem pomiędzy nauczycielami oraz rodzicami, którzy o dziwo dużo częściej przed tą współpracą się bronią. Podkreśliła, że nie ma dobrej szkoły, jeżeli nie ma dobrej owocnej współpracy pomiędzy wszystkimi organami szkoły: dyrekcją, administracją, uczniami i rodzicami.

W konferencji wzięło udział około 300 osób, byli to przedstawiciele Rad Rodziców, przedstawiciele Kuratoriów Oświaty z całej Polski.

Uczestnicy Konferencji dostrzegając potrzebę integracji uczniów, a przede wszystkim ich reprezentantów, Rad Rodziców dyskutowali i głosowali na rzecz  powołania Ogólnopolskiego Porozumienia Rad Rodziców, ponadto zostały przygotowane i złożone wnioski do Ministra Edukacji Narodowej o wprowadzenia do prawa oświatowego przepisów, które ujednoliciłyby oraz uregulowały działalność Rad Rodziców w szkole.

 • autor: Weronika Płatek

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
ssss