UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: poniedziałek, 27.09.2021
Imieniny: Wincentego, Damiana

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzedniwrzesień 2021Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

 • NOK
 • ZOOiS
 • Biblioteka
 • Baner
 • hala
 • Baner
 • Baner
 • Nida
 • wioska
 • lgd

Nidziczanin mistrzem Polski!!!

W dniach 22 – 24 kwietnia na nidzickiej hali widowiskowo-sportowej odbyły się Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów! Impreza Ogólnopolska przyciągnęła zawodników z najbardziej odległych zakątków Polski – z trenerami jak i kibiców. Nie mogło zabraknąć władz Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, światowej sławy sędziów, przedstawicieli władz województwa oraz naszego samorządu.

Niesamowita atmosfera, emocje sięgające zenitu, światowej sławy sędziowie, organizacja na najwyższym poziomie. Nidziczanie dobrze wiedzieli co wiąże się z organizacją mistrzostw Polski w Nidzicy – wspaniałe sportowe wydarzenie, w którym wzięło udział 47 zawodniczek oraz 127 zawodników!

Pech nidzickiego czołowego sztangisty

O Krystianie Augustyniaku słyszał chyba każdy nidziczanin, nawet Ci nie pałający zbyt wielkim zainteresowaniem do dyscypliny jaką jest podnoszenie ciężarów. Niejednokrotnie osiągający miejsce na podium nasz sztangista może mówić o wielkim pechu podczas występu przed swoją publicznością. Podczas pierwszego wyjścia Krystian w rwaniu podniósł bez większego trudu 150 kg, podczas drugiego 157 kg mając już 12 kg przewagi nad następnym zawodnikiem. Jednak trzecie podejście niestety nie okazało się sprzyjające. Podczas próby rwania 162 kg Krystian doznał kontuzji. Poszkodowany przetransportowany został do szpitala. Na szczęście jego zdrowiu nic nie zagrażało. Niestety kontuzja wykluczyła go z dalszego udziału w zawodach.

Nidziczanin na najwyższym miejscu na podium

Zawody w rodzinnym mieście przyniosły szczęście zawodnikowi Łukaszowi Łęgowskiemu, który reprezentuje związek sportowy Zawisza Bydgoszcz. Pierwsza konkurencja – rwanie nie poszła najlepiej zawodnikowi natomiast w kolejnej – w podrzucie nie miał sobie równych pozostawiając współzawodników daleko z tyłu. Wynik w rwaniu 114 kg a w podrzucie 147 kg. Zapewnił Łukaszowi miejsce na podium i złoty medal w kategorii 69 kg.

Złoto dla Nidzicy!

W ostatnim dniu zmagań w niedzielę, do rywalizacji stanął Przemek Korneluk, Mateusz Łęgowski i Sebastian Kurlandzki w kategorii 77 kg. Najlepszy z trojga zawodników okazał się Przemek Korneluk, który był bezkonkurencyjny w tek kategorii. Podopieczny Marka Nachtygala w rwaniu osiągnął wynik 135 kg a w podrzucie 157 kg. Ten wynik pozwolił naszemu zawodnikowi na zdobycie złotego medalu. Mateusz Łęgowski zakończył rywalizację na piątym miejscu, natomiast Sebastian Kurlandzki na 11.

Organizatorzy

Przypomnijmy. Organizatorami Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorek w Podnoszeniu Ciężarów byli: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polskie Związek Podnoszenia Ciężarów, Gmina Nidzica, powiat nidzicki, Zespół Obsługi Oświaty i Sportu w Nidzicy, Towarzystwo Sportowe NIDA, Zespół Szkół nr 2w Nidzicy, Parafia Miłosierdzia Bożego. Patronat Honorowy nad zawodami objęli Wojewoda Warmińsko-Mazurski oraz Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 • autor: Paulina Adamowicz/Głos Nidzicki

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
adsdasdaasdasdasd