UM Nidzica

cittaslowpolska.pl

Imieniny

Dziś jest: środa, 28.09.2022
Imieniny: Marka, Wacława

Pogoda

Kalendarium

Kalendarz Burmistrza Nidzicy
«Poprzedniwrzesień 2022Następny»
PON WT ŚRO CZW PT SOB ND
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

  • NOK
  • ZOOiS
  • Biblioteka
  • Baner
  • hala
  • Baner
  • Baner
  • Nida
  • wioska
  • lgd

Nidzica liderem infrastruktury i inwestycji

Gmina Nidzica znowu doceniona! Znaleźliśmy się wśród 12 laureatów Ogólnopolskiego Konkursu „Wzorowa Gmina”. Kapituła doceniła Nidzicę w kategorii Infrastruktura i Inwestycje. Ogłoszenie wyników odbyło się 17 marca, podczas uroczystej gali, w olsztyńskim hotelu Omega.


 


 

17 marca w Centrum Konferencyjnym Hotelu Omega w Olsztynie nagrodzono laureatów  konkursu „Wzorowa Gmina” oraz „Wzorowa Firma”. Tego dnia o statuetki w 12 kategoriach rywalizowały gminy z województwa Warmińsko- Mazurskiego. A ocenie podlegały nie tylko dotychczasowe działania w poszczególnych kategoriach ale również plany inwestycyjne na przyszłość. Kapituła konkursu uznała, że tytuł Wzorowej Gminy w kategorii Infrastruktura i Inwestycje powinien przypaść Gminie Nidzica. Statuetkę wraz z certyfikatem z rąk Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego odebrał Burmistrz Nidzicy Jacek Kosmala. - W ciągu minionego roku udało nam się wiele zrobić, ale jeszcze więcej pracy jest przed nami – mówił podczas gali Jacek Kosmala, burmistrz Nidzicy. - Miła, Spokojna, Piękna, Leśna to dopiero początek naszej pracy na rzecz poprawy infrastruktury w mieście. Przed nami największa inwestycja w powojennej historii Nidzicy, czyli przebudowa drogi 545. Z tego miejsca dziękuję panu Marszałkowi, który dotrzymał obietnicy i ta długo wyczekiwana inwestycja już niedługo będzie realizowana.


 

Tego dnia do gmin z terenu województwa Warmińsko- Mazurskiego trafiło jeszcze jedenaście statuetek. Oto laureaci wszystkich kategorii:

Pasłęk

Bezpieczeństwo

Kurzętnik

Edukacja

Purda

Ekologia

Orneta

Gospodarka

Nidzica

Infrastruktura
i Inwestycje

Lidzbark Warmiński

Kultura

Gmina Górowo Iławeckie

Przedsiębiorczość

Olsztynek

Służba Zdrowia
i Opieka Społeczna

Olecko

Sport

Gmina Braniewo

Turystyka

Dobre Miasto

Wzorowy Samorządowiec

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu „Wzorowa Gmina” jest Wydawnictwo Europa Press Media. Konkurs „Wzorowa Gmina” objął honorowym Patronatem Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Wojewoda Warmińsko - Mazurski Artur Chojecki oraz Przewodniczący Konwentu Powiatów Warmii i Mazur Wacław Strażewicz.

 

Powrót

Stopka strony

baner toplayer
fggfssgg