• wioska
  • lgd
  • -

Nidziccy sztangiści wrócili z Mistrzostw Polski LZS z czterema medalami

W dniach 4 - 6 kwietnia ósemka nidziczan wzięła udział w rozegranych w Siedlcach Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS w Podnoszeniu Ciężarów Juniorów i Juniorek do lat 15 i 17. Był to pierwszy tak poważny tegoroczny sprawdzian formy naszych zawodników i zawodniczek. Nidziczanie nie zawiedli. Wrócili z czterema medalami.

Jako pierwszy rywalizację rozpoczął Andrzej Szpara w kategorii 56kg. Zawodnik kolejny raz poprawiając swoje rekordy życiowe o 3 kg uzyskał w dwuboju 150kg(67+83) stając na trzecim stopniu podium. W kolejnym dniu w kategorii 62kg do lat 15 startował Wiktor Szczęśniak, który poprawiając swoje wyniki aż o 12kg uzyskał 138kg(62+76) zajmując miejsce czwarte. W tej samej kategorii, ale zawodników do lat 17 rywalizował kolejny reprezentant Nidzicy Przemysław Korneluk, który dokładając do swych rekordów 5kg uzyskał wynik 198kg(88+110) zajmując ostatecznie trzecie miejsce. W sobotnie popołudnie rywalizowały dziewczęta. W kategorii 69kg Weronika Zielińska wynikiem 97kg(42+55) zajęła miejsce piąte. W wyższej kategorii +69kg Kamila Jacyno uzyskując 106kg(46+60) zajęła miejsce tuż za podium. W ostatnim dniu zawodów jako pierwsi rywalizację rozpoczęli bracia Łęgowscy w kategorii 69kg do lat 17. Po bardzo zaciętej walce trzeci już brązowy medal dla Nidzicy zdobył starszy z braci Mateusz, który poprawiając rekord
w podrzucie o 2kg uzyskał w dwuboju wynik 212kg(87+125). Młodszy brat Łukasz dokładając do rekordów życiowych w rwaniu 1kg i 5kg w podrzucie przegrał rywalizację z Mateuszem tylko o 1kg. Łukasz uzyskał wynik 211kg(91+120). Jako ostatni swój start zaliczał Łukasz Grablewski, który
w kategorii 85kg również w zaciętej rywalizacji wywalczył kolejny brązowy medal. Łukasz dołożył do swych najlepszych wyników 9kg uzyskując ostatecznie w dwuboju 167kg(72+95). Udany start nidziczan dał również efekt w klasyfikacji klubowej mistrzostw. Wśród 41 klubów Towarzystwo Sportowe NIDA znalazło się na miejscu ósmym.

• autor: Marek Nachtygal