Imieniny
Imieniny: Eustachego, Wiktoryna
Pogoda
Menu
Kalendarium
PON | WT | ŚRO | CZW | PT | SOB | ND |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | ||||
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 |
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
Banery
Za nami Nida Cup 2016 - UKS Trójka na podium!
XIII turniej koszykówki dziewcząt i chłopców Nida Cup przeszedł do historii! 12 drużyn z całej Polski, m.in. z Łomży, Warszawy, Ostrołęki przyjechały do Nidzicy żeby grać o zwycięstwo i tym samym o Puchar Burmistrza Nidzicy!
Od 4 marca w nidzickim Zespole Szkół nr 3 i w Hali Widowiskowo-Sportowej odbywały się zmagania dziewcząt i chłopców w Ogólnopolskim Turnieju Nida Cup! Emocje sięgały zenitu a gracze dawali z siebie wszystko, dzięki czemu kibice nie mogli być niczego pewni. Szybkie zwroty akcji i wyrównana gra trzymała w niepewności fanów koszykówki licznie zgromadzonych na meczach do ostatnich sekund meczu.
Zwieńczeniem trzech dni gry było ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, które odbyło się w niedzielę, 6 marca na hali widowiskowo-sportowej. Nagrody wręczał burmistrz Jacek Kosmala, starosta Grzegorz Napiwodzki i dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Nidzicy Małgorzata Gorczyńska.
Po wręczeniu nagród wszystkim sponsorom, współorganizującym dziękowała dyrektor Gorczyńska, a burmistrz Jacek Kosmala uroczyście zakończył Nida Cup 2016! Uczestnikom bardzo podobała się atmosfera turnieju oraz jego przebieg natomiast trenerzy zwracali szczególną uwagę na doskonałą organizację a także na potrzebę tego typu turniejów szczególnie przed mistrzostwami wojewódzkimi.
Organizatorami turnieju był Zespół Szkół nr 3 w Nidzicy, UKS Trójka Nidzica, Zespół Obsługi Oświaty i Sportu, Gmina Nidzica.
Klasyfikacja końcowa
dziewczęta:
1. UKS LA Basket Warszawa
2. UKS Basket 47 Białystok
3. MUKS Unia Basket Ostrołęka
4. UKS Trójka Nidzica
5. UKS Dziewiątka Łomża
6. UKS Sokół Działdowo
chłopcy:
1. MOSIP Bielsk Podlaski
2. UKS Dziewiątka Łomża
3. UKS Trójka Nidzica
4. Legion Legionowo
5. Junior Basket Club Olsztyn
6. UKS Sokół Działdowo
Nagroda Trenera:
- dziewczęta:
1. UKS Basket 47 Białystok – Julia Gutowska
2. UKS LA Basket Warszawa - Katarzyna Bogusz
3. UKS Sokół Działdowo - Julia Krenc
4. UKS Dziewiątka Łomża - Weronika Piotrowska
5. UKS Trójka Nidzica - Patrycja Chmielewska
MUKS Unia Basket Ostrołęka - Małgorzata Piórkowska
- chłopcy:
1. Junior Basket Club Olsztyn – Bartosz Mróz
2. MOSIR Bielsk Podlaski - Jakub Świetliczny
3. UKS Sokół Działdowo - Robert Malulu
4. UKS Dziewiątka Łomża - Alan Zalewski
5. Legion Legionowo - Michał Kujaw
6. UKS Trójka Nidzica - Jakub Bandurski
Najlepsza 5 Turnieju All Stars:
-dziewczęta
UKS La Basket Warszawa - Oliwia Grzelewska
UKS Basket 47 Białystok - Noemi Popławska
UKS Dziewiątka Łomża - Paulina Krajewska
UKS Trójka Nidzica - Monika Owsianka
MUKS Unia Basket Ostrołęka - Natalia Plewko
- chłopcy
1. Junior Basket Club Olsztyn - Kacper Mirowski
2. MOSIR Bielsk Podlaski – Maksymilian Perzyna
3. UKS Dziewiątka Łomża - Adam Anusiewicz
4. Legion Legionowo - Olaf Sławiński
5. UKS Trójka Nidzica - Paweł Wojciechowski
Najlepsza zawodniczka:
UKS Basket Białystok – Zuzanna Maryszczuk
UKS La Basket Warszawa - Karolina Gruszka
UKS Sokół Działdowo - Wiktoria Wiśniewska
UKS Dziewiątka Łomża - Anna Chojnowska
UKS Trójka Nidzica - Alicja Dymarska
MUKS Unia Basket Ostrołęka - Zuzanna Zając
Najlepszy Zawodnik:
Junior Basket Club - Hubert Zapadka
MOSIR Bielsk Podlaski - Maciej Walerian
UKS Sokół Działdowo - Kacper Łazowski
UKS Dziewiątka Łomża - Kacper Górski
Legion Legionowo - Krzysztof Litwiński
UKS Trójka Nidzica - Jakub Długiński
- autor: Paulina Adamowicz